Типові помилки при монтажі водостічної системи

Для якісної і правильної установки водостічної системи слід звернутися за допомогою до фахівців. Але якщо Ви впевнені в своїх силах, і хочете самостійно монтувати водостік, то обов’язково необхідно слідувати інструкції по монтажу. Неправильна установка водостічної системи істотно скорочує термін її експлуатації, і обмежує її функціональні можливості.

 

Існують загальні правила монтажу водостічних систем, яким треба слідувати. Виходячи з цих загальних правил, ми склали основні помилки монтажу водостічних систем.

 

Першою помилкою є неправильно підібраний розмір системи і неправильний розрахунок елементів. З цього випливають проблеми: перелив води через ринву через неправильний розрахунок воронок, «просідання» ринви через недостатню кількість тримачів, протікання води – значить недостатньо з’єднувачів і т.п.

 

Друга поширена помилка – установка ринви без нахилу. Нахил ринви повинен бути не менше 5 мм на 1 метр погонний. Якщо не створити цей кут, то не вся вода буде йти з ринви, деяке її кількість буде накопичуватися, приводячи до застою. У зимову пору року це загрожує намерзання в ринвах, а при відлизі – появі крижаних заторів, які блокують рух води до вирви.

 

Багато грішать тим, що встановлюють зливне коліно дуже низько, прямо біля землі. Це третя типова помилка монтажу. Встановлене зливне коліно, рівно або вище 30 см від землі, застерігає від «зриву» труб в зимовий період, коли стікає вода намерзає на кінці зливу. Якщо відстань від землі буде менше 30 см, то вода з зливу буде примерзати до землі, і тягнути трубу вниз.

 

Не обходиться і без самодіяльності, і впровадження власних технологій для «поліпшення» якості монтажу. Серед таких помилок – нанесення на ущільнювачі (гумки на з’єднувачах і заглушках) герметика або клею. TPE-ущільнювачі для того і призначені, щоб з’єднувати елементи без додаткових «хитрощів». Наносячи на них клей або герметик, властивості TPE-ущільнювача губляться, і не виконують своєї функції. З цього випливає проблема – протікання ринви в місцях їх з’єднання.

 

Ще одним з варіантів «поліпшення» є використання шурупів там, де вони не потрібні: у воронці, для з’єднання труб, для фіксації колін і зливу і т.д. Це порушує герметичність з’єднання елементів.

 

Коли звис покрівлі знаходиться за ринвою (нависає або бракує) – це теж одна з помилок монтажу. Вода стікатиме мимо виїмки, на фасад або падати з великої висоти на землю, розбризкуючись.

 

Для уникнення цих та інших помилок монтажу потрібно слідувати вказівкам виробника, які прописані в інструкції по монтажу (розділ Документація).

    Цікавлять водостоки?

    Замовте безкоштовну консультацію експерта

    Відправляючи заявку, Ви погоджуєтеся з обробкою Ваших персональних даних